Aktuálna činnosť v obci

07.08.2019

Aktuality z obce Ulič:

1. Obec začala s výstavbou outdoorového ihriska ktoré sa bude nachádzať pri miestnych splavoch hneď vedľa plážového ihriska, kde sme obnovili hraciu plochu novým pieskom. Na ihrisku sa bude nachádzať 9 rôznych posilovacích strojov: posilovanie hornej časti tela, posilovanie nôh, posilňovacie zariadenie trupu, bradlá, orbitrek, visutá hrazda, simulátor veslovania, posilňovacie zariadenie zadnej časti tela, bicykel. Na vybudovanie ihriska sme získali grant 6000€, projekt podporila Nadácia COOP JEDNOTA prostredníctvom nadačného projektu Podpora lokálnych komunít.

2. Obec začala rekonštrukciu materskej školy, kde bude rozšírená jedna trieda, zrekonštruuje sa voda, sociálne zariadenia, dlažby, omietky, elektrina, upraví sa terasa. Projekt podporil VÚC v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva SR.

3. V najbližších dňoch začne výstavba skladu štiepky s podporou Úradu vlády SR, pre lepšie vysušenie štiepky a jej lepšie využitie pri kúrení.

4. V druhej polovici augusta obec pristúpi, s podporou Ministerstva pôdohospodárstva SR, k oprave a výmene nevhodnej krytiny na kultúrnom dome.

5. Po schválení Ministerstva financií SR sa koncom mesiaca začne oprava fasády na bytovke zdravotného strediska. Jej vzhľad tak nebude pôsobiť pri parku a zrekonštruovaného zdravotného strediska rušivo.